Tarptautinis baudžiamasis teismas sieks teisti NATO už nusikaltimus Libijoje

TBT (tarptautinis baudžiamasis teismas) prokurorai patvirtino, kad bus vykdomas iki teisminis tyrimas dėl NATO ir  anti-Gaddafi pajėgų nusikaltimų Libijoje . TBT sieks patikrinti pareikštus  kalinimus dėl   NATO veiksmų  šalyje, kurie nusinešė virš 1000 civilių gyvybių, taip pat kaltinimų pareikštų anti-Gaddafi pajėgoms, kurios praneštinai negailestingai žudydavo karo belaisvius.  Tyrimas  taip pat koncentruosis ir į pareikštus kaltinimus Gaddafi režimui dėl brutalaus susidorojimo su sukilėliais.

Nors tyrimas atsižvelgs į abiems pusėms pareikštus kaltinimus, daugiausiai dėmesio bus skirta buvusio Libijos vadovo  Gaddafi’o  ir jo sūnaus Saif al-Islam veiksmams.

Rusija stipriai remia šį tyrimą ir tiki, kad visos pusės, kurios pažeidė tarptautinė įstatymą, sulauks teisingumo. Daugiausiai susirūpinimo kelia tai, kad NATO nusikaltimai gali likti nepastebėti arba neįvertinti, kadangi laimėjusi pusė niekada “neduos sau per nagus“.

Po pilietinio karo Libijoje pabaigos pastebėta kaip Vakarų intervencija gali palenkti konfliktą savo norima kryptimi. Tik dabar pradedamas skirti dėmesys ne tik Gaddafi režimo veiksmams, bet ir pačios demokratijos nešėjos- NATO.

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: