Realybės ir tiesos suvokimas

Dažnai mes galvojame, ar tai tikra? Toks klausimas šiuolaikinėje visuomenėje paprastai sulaukia nepalankaus dėmesio, kadangi netikėti mus supančia tikrovę yra skaitoma esant pamišimu ar išsigalvojimu.  Toks jau pasaulis, kuris nenori priimti jam nepalankių sprendimų ir tikrovės suvokimo.

Realybė, kurią mes laikome esant tikrove, gali būti visai ne tai ką mes įsivaizduojame. Kas yra realybė? Tai mums pateiktas pasaulis, kurio elementai yra atitinkamai sustatyti į vietas, kad atitiktu siekiamą konstruktą. Realybės sustatymo elementai gali būti jus supanti socialinė santvarka, esama situacija pasaulyje ir visa kita, kas suteikia pagrindo jūsų pasauliui. Bet koks prieštaraujantis elementas, kuris prieštarauja jūsų pasaulio konstruktui, vadinamas pašaliniu ir todėl yra atmetamas. Tai suteikia ilgaamžiškumo pasauliui, kuriame jūs gyvenate.  Taip yra palaikoma pastovi būsena, kurioje yra siekiama išlaikyti žmonės.  Tačiau, gal tai yra suplanuota, kas kažkas siekia išlaikyti tokį realybės konstruktą, kad neleisti kisti žmonių visuomenei?Televizija  ir kitos “švietimo priemonės“ stipriai prisideda prie kiekvieno žmogaus realybės konstravimo, nes šie realybės konstravimo elementai yra labiausiai priimtini kiekvieno iš šios planetos gyventojų. Ja yra lengviausiai dominuoti šiuolaikinę visuomenę ir daugeliui tai yra visiškai priimtina ir teisinga.

O kaip tiesa?

Tiesa paprastai nebūna “tiesa“. Ta prasme, jeigu tai daugelio yra vadinama esant tiesa, tai nereiškia, kad tai nėra melas. Žmogus tiesą supranta kaip daugumos priimtiną versiją. Aišku, kad žmogaus socialinis pagrindas paverčia tai būtinybe, tačiau ne teisingu keliu.  Tiesa negali būti labiausiai daugumos priimtina versija, mes gi ne avys, tiesa? Gaila, bet tiesa yra ta, kad  minios tiesos supratimas dominuoja labiau negu individualaus žmogaus tiesos supratimas. Tai galime įžvelgti vadovėliuose, žiniose,  visuomeninės normose socialiniame pokalbyje.  Kas priimtina daugumai, priimtina jums. Jeigu žiniasklaida sako, kad tai negerai, tai- yra negerai. Taip žmogus prarado individualaus tiesos supratimo gebėjimą, kadangi žmonių, kurie pakartotinai klausią jiems pateikiamą tiesą, liko  labai mažai.  Šiuolaikinėje visuomenėje matoma, kad individui pakartotinai užduodant klausimus dėl publikai viešai paskelbtos “tiesos“, paprastai šie žmonės yra vadinami pamišėliais: “Ką tu čia kalbi, 9/11 įvykdė Osama bin Laden’as; Elitas nevaldo pasaulio: S.Husein’as turėjo masinio naikinimo ginklus“ ir t.t.  Šiuolaikiniame pasaulyje yra tik daugumos tiesa, kuri neleidžia atitinkamai pažvelgti į klausinėtinus įvykius ir juos atidžiau ištirti.

Tiesa kartu su realybe yra puikiai kartu veikiantys elementai, nes “tiesa“ paverčia realybę priimtina, o realybė paverčia “tiesą“ įtikinama.  Taip sudarytas mūsų pasaulis, kuris jau daug laiko stovi vietoje, nors ir atrodo, kad jis juda į priekį.

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: