Politiškas korektiškumas Prancūzijoje perrašo istoriją

Būtinybė būti politiškai korektiškam šiais laikai yra lyg privaloma. Tai daugelio atveju atitinka visuomenės žinių, elgesio normų ar kitų socialinių kriterijų pakeitimą, kad tai atitiktu tuo metu priimtiną politinį mentalitetą.
Šiais laikai matome kaip šalys perrašo savo knygas, kad jos neįžeistu tam tikros etninės grupės atstovų, tačiau tuo metu iškraipo  esamus  istorinius faktus.
Prancūzijoje  yra siekiama pakeisti istorijos knygas bei  iškraipyti įvykius Napoleono laikotarpyje, kad jie atrodytu mažiau įžeistini tautinėms mažumoms. Čia iškyla svarbus klausimas: ar galime aukoti istorijos faktus dėl to, kad jie nepatinka tam tikrai tautinei grupei? Mano nuomonė šiu klausimu- istorija tai sritis, kurios tikslas turi būti kuo tiksliai ir detaliau išsaugoti pasaulinius įvykius, kurie formavo mūsų civilizaciją. Istorija neturi būti kiekvieno laisvai keičiama mokslo sritis.

Viskas dėl globalizacijos. Globalizacija, kuri mokyklose vaizduojama kaip geriausia kas galėjo nutikti, yra tik dar vienas metodas pavergti ir suskaldyti pasaulį. Tikroji globalizacijos esmė turėtu būti žmonijos vienybė, o ne jos tarpusavio kiršinimas, iš vienų vagiant ir kitiems duodant.

Jau net Lietuvos mokyklose istorijos apimtis yra apkarpyta. Mažai kas moko vaikus apie senovės Šumerą ir Mesopotamiją, dabar lengviau pradėti nuo Antikos Graikijos.

Istorija turi būti pasaulio praeities veidrodis, kuriame matoma tai kas buvo, nesvarbu kaip negražiai tai atrodytu. Tam mes turime matyti kaip viskas buvo, kad iš to mokytumėmės. Istorija negali būti televizoriaus dėžė, kurioje transliuojama tai, kas yra priimtina ar populiaru.

Reklama
 1. “Politinis korektiškumas“ – apynasris tiesai, būtent pasinaudojus Prancūzijos pavyzdžiu amerikošos privalėtų išbraukti iš savo istorijos kurso visą kruviną vergijos laikotarpį, nes a le tai nepatiktų juodukams ( atsiprašau – negrams(isp.- juodas)).

   • docentas
   • spalio 10, 2011

   Tegul tiesiog perrašo visus savo vadovėlius ir primargina tenai fantazijų iš MTV, kad jaunimas sugebėtu skaityti.

  • vida
  • spalio 12, 2011

  Ir dar priveis istorijoje mases pederastų. Visur tai bus pabrėžiama. Taip, aišku, kad dalis elito visais laikais buvo iškrypusi, bet tai bus pateikiama kaip privalumas. Vos ne gėjai kūrė žmonijos istoriją…

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama
%d bloggers like this: