Rusija ir Kinija vetuoja JTO Sirijos rezoliuciją

Rusija ir Kinija vetavo Jungtinių Tautų  rezoliuciją Sirijai, kuri šaliai įtvirtintu stiprias sankcijas. JAV remiamos sankcijos yra nutaikytos prieš Bashar al-Assad’s režimą, kuris yra kaltinamas žiauriais veiksmais prieš savo piliečius. Nors daugelio teigimų Bashar al-Assad  yra negailestingas piliečius žudantis  diktatorius, Sirijos valdžios atstovai praneša, kad šalyje jau matomos ginkluotos grupuotės, kurios yra dauguma atsakingos už civilių mirtis . Iš įvykių Libijoje galime teigti, kad  paprastai tokio pobūdžio ginkluotos grupuotes dažnai būna atsakingos už kraupiausius nusikaltimus, žmogaus teisių pažeidimus ir agresijos kurstymą.

Sirijoje įsisukus ‘Arabų Pavasario’ karštligei, taip pat iškilo ir neramumo jausmas, kad viskas gali peraugti į agresiją(karinius veiksmus) arba NATO invaziją į šalį po JTO vėliava. Tai paremtu įvykiai Libijoje, kurie aiškiai parodė, kad  JAV/NATO  nuo pat pradžios siekė tiesiogiai įsivelti į konfliktą šalyje.

Žiniasklaida praneša, kad Rusija yra vienintelė šalis iš JTO Saugumo Komisijos, kuri pirmiausiai siūlo konfliktą Sirijoje išspręsti naudojant derybas ir politinį dialogą, o ne ekonomines sankcijas ir galimai karinį “protestuotojų“ palaikymą.

Faktas, kad Rusija kartu su Kinija efektyviai blokuoja JAV tolimesnius veiksmus prieš Siriją rodo  šių šalių pasiryžimą neleisti Sirijai pasekti Libijos įvykių keliu. Sirija yra ne tik Rusijos sąjungininkę, tačiau ir geopolitiškai ir strategiškai svarbi teritorija. Tai veda prie išvados, kad Rusija visomis priemonėmis sieks palaikyti  taikių derybų kelią Sirijoje, o ne kitų šalių karinį įsikišimą siekiant išspręsti situaciją šalyje.

Reklama
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Reklama
%d bloggers like this: