Libija: Gaddafi prieš sukilėlius- įvykių stebėjimas

Tikrai netikėta įvykiu seka privedė prie to, kad Libijos sukilėliai įsiveržė į Libijos sostinę Tripolį ir teigia kontroliuojantys didžiąją dalį miesto.

Šiuo metu Libijos sukilėliai yra apšaudomi iš tankų Assari gatvėje, kur  Libijos vyriausybės atstovo Musa Ibrahim teigimu Libijos režimą yra pasiruošę ginti 65 000 kovotojų. Libijos sukilėliai teigia, kad daugelis Gaddafį remiančių kovotojų pasidavė jiems jau pasidavė, tačiau tai yra mažai tikėtina, kadangi Libijos sukilėliai žinomai vykdo karo belaisvių žudynes (jiems nukirsdami galvas).

Libija taps dar vienu kąsniu naftos išalkusioms  pasaulio valstybėms kaip JAV ir daugeliui Europos šalių, kurios dalyvavo šiame konflikte po NATO priedanga. Sukilėliai sako, kad jie kontroliuoja didžiąją dalį Tripolio miesto, dėl šios priežasties galima konstatuoti, kad sukilėliai laiko tvirtą poziciją prieš Gaddafi. Nors tai daugeliui skambėtu kaip ilgametės diktatūros pabaiga, negalima tvirtai sakyti, kad naujasis režimas (aiškiai tarnaujantis Vakarų interesams) bus bent kiek geresnis Libijos žmonėms. Jau nuo konflikto pradžios buvo matoma, kad sukilėlių vienas iš tikslų- Libijos naftos rezervai, kurios bus siekiama aktyviai parduoti, o buvusi nacionalizuota Libijos naftos pramonė (tarnavusi valstybei ir finansavusi jos infrastruktūrą) jau bus tik atsiminimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: