Jungtinių Tautų branduolinio kuro banko energetinis pavadėlis šalims

Nacionalinis branduolinės energijos bankas bus tiesiogiai pavaldus JTO Atominės Energijos Komisijai.  Tai reiškia, kad šis bankas nebus nepriklausomas, nes bus pavaldus JTO ir JTO Saugumo Tarybai.  Pagrindinis finansinis banko rėmėjas yra  Warren Buffett, kuris paaukojo 50 milijonų dolerių, kad ši institucija būtu sukurta. Daugelis šalių baiminasi, kad šis bankas  apribos jų galimybę savarankiškai sodrinti branduolinį kurą, tačiau tai buvo pagrindinė banko įsteigimo priežastis. Taip buvo norima apsaugot branduolinį kurą nuo “pavojingų valstybių“ (Rogue states). Žiniasklaidoje kasdien sklandant gandams, kad Iranas  siekia branduolinio ginklo (kas buvo paneigta), daugelis  matyt tai supranta tai esant vieninteliu būdu kovoti su branduolinių ginklų bei atominės energetikos piktnaudžiavimu. Kaip norėtus, tai nesustabdys šalis plėtoti savo branduolinės energijos/ginklų programas, kurios nėra diplomatiškai pavaldžios JTO (Šiaurės Korėja). Taip pat būtina pastebėti, kad šis bankas bus tiesiogiai pavaldus Saugumo Tarybai. Tai reiškia, kad šalys priimančios sprendimus dabartinėje  Saugumo Taryboje, priims sprendimus- kas galės ir kas negalės sodrinti branduolinį kurą.  Kaip su Irano atveju- branduolinio ginklo gamyba buvo grynos spekuliacijos, JTO stebėtojai buvo įleisti į šalį  ir paneigė spekuliacijas bei JAV CŽV nustatė, kad Iranas savo branduolinio ginklo programą nutraukė dar  2003 metais. Visa tai nesustabdė žiniasklaidai ir vakaras kelti paniką dėl Irano keliamo pavojaus. Viskas buvo paremta tik tuo, kad Iranas yra valstybė, kuri mėgsta spręsti už save, o neatiduoti šios teisės kitoms šalims.  Lietuva naudoja branduolinė kurą, jo nesodrina, bet naudoja ir todėl, kad Lietuva yra “pavaldi bei rami“ valstybė- niekas tam nepriekaištauja. Kitu atveju, jei šalis neįtinka vakarams-  visomis priemonėmis bandoma ją sustabdyti.  Izraelis turi nestebima ir JTO nereguliuojamą branduolinių ginklų programą, neįsileidžia JTO stebėtojų ir nėra pasirašiusi tarptautinės  branduolinių ginklų neplatinimo sutarties, tačiau šiai šaliai esant vakarų   sąjungininkė , niekas jai “neduoda per pirštus“.

Šio banko pagrindinė funkcija bus pardavinėti sodrintą uraną šalims, kurios turės nepriekaištingas reputacijas. Tai reiškia, kad tik JTO palankios šalys turės galimybę pirkti sodrintą uraną. Finansavimą sudarys privatūs indeliai ir šalių įmokos.  Warren Buffett, kuris pasisako už depopuliaciją, paaukojo 50 milijonų dolerių, JAV 50 milijonų dolerių, o likusius 50 milijonų sudarė ES, UAE, Kuveitas ir Norvegija.  Visa suma yra 150 milijonų dolerių ir taip pigiai yra sukuriamas dar vienas pavadėlis, kuriuo JTO valdys kitas šalis, nes jei šaliai bus reikalingas branduolinis kuras, ji turės viską tvarkyti per JTO. Tai palieka šalis, kurios nėra aklai  pavaldžios JTO autoritetui ir siekia išlikti nepriklausomos, rizikuoti užsitraukti JTO sankcijas, o gal net ir invaziją.

Kasdien JTO vis stipriau traukia kilpą ant pasaulio, kuri apima vis daugiau. Šiais metais JTO tapo atsakinga…. už protestuotojų ginimą? Nesvarbu, kad Libijos sukilėliai turėjo tankus ir ginkluotę, tačiau vis buvo vadinami protestuotojais.  JTO visiškai nevykdo savo nustatytos funkcijos, nes taip greit reaguoja į Libijos įvykius, kai tuo metu per kiekvienus metus nieko nedaro Somalyje, Dramblio Kaulo Krante bei kitose 3-čiojo pasaulio šalyse, kuris civiliai yra žudomi kasmet.

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: