Japonijos AE radiacija plačiuoju mastu

Pranešama, kad radioaktyvios dalelytės iš Fukushima Daiichi atominės elektrinės gali užteršti  Japonijos bei pasaulio  maisto atsargas.  Jeigu dalelytės bus pagriebtos oro srovių, jos gali būti išnešiotos po pasaulį ir užteršti pasaulio maisto atsargas ir  agrikultūrai naudojamą dirvą.

Daugelis mano, kad pavojingiausios radioaktyvios dalelytės iš Fukushima Daiichi AE yra urano ir plutonio branduolinio kuro liekanos ir  todėl jos gali nepasiekti rytų Azijos ir JAV vakarinės pakrantės, o tiesiog nusėsti jūros dugne. Nors šios dalelytės sunkiai gali pasiekti pasaulio kontinentų pakrantes, joms nusėdus jūros dugne dalelytės vis tiek kelia grėsmę jūros gyvūnijai, kuri  gali bus stipriai paveikta radioaktyvia tarša.

Iš esmės pagrindinę grėsmę kelia elementarios dulkių dalelytės, kurios paveiktos branduolinio kuro arba išnaudoto branduolinio kuro atsargų (Fukushima Daiichi AE urano ir plutonio strypai buvo laikomos virš branduolinio reaktoriaus apsauginio kevalo). Šios lengvos dalelytes lengvai gali keliauti oro srautu ir iškristi ant žemės paviršiaus kartu su lietumi arba būti tiesiog įkvėptos gyvulių ir žmogaus. Žemės dirvoje šios dalelytės gali akumuliuotis ir užteršti dirvą arba patekti į gruntinius bei spūdinius vandenis. Taip keliama grėsmė ne tik žmogui, bet ir vietiniai ar regioniniai gyvūnijai.

Stebint Japonijos AE įvykius negalima viso dėmesio skirti tik nukentėjusiesiems nuo 9,1 balo žemės drebėjimo. Pasaulio akys šiuo metu yra atkreiptos į AE vykstančius įvykius, kurie jau yra prilyginami “Černobyliui ant steroidų“ . Šiuo metu Tarptautinės Branduolinės Energetikos   pareigūnai  Japonijos AE situacijos lygį pakėlė iki 6-tojo, pagal Tarptautinę Atominio ir Radiologinio įvykio skalę (INES). Tai skaitoma kaip “ Rimtas incidentas“, kuris reikalauja skubaus atsako. Šiuo metu Japonijos žmonės pradėjo trauktis iš regionų  esančių  aplink Fukushima Daiichi AE ir zonų , kurios gali būti paveiktos radiacijos. Kaip net BBC praneša: “Baimė priverčia žmones trauktis iš Tokyo miesto“.- kadangi mieste pastebėtas  radiacijos lygio kilimas .

Šiuo metu yra pripažinta, kad visi atominės elektrinės reaktoriai yra dalinai link branduolinės katastrofos, neskaitant jau aiškiai sprogusių 1 ir 3 reaktorių, o radioaktyviosios dalelytės per artimąsias dienas bus paskleistos po Ramųjį vandenyną. Japonijos vyriausybė pasiuntė 50 žmonių tvarkytis su problema Fukushima Daiichi AE ir neišleidžia pastovių radiacijos matavimo duomenų, o JAV nepasiūlė iki šiol dar savo pagalbos. Galima tikėtis, kad Japonijos žmonės nebus stipriai paveikti šios katastrofos.

 

  1. 25 kovo, 2011

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: