Bahreinas prašo pagalbos iš Saudo Arabijos

Po diena trūkusių susidūrimų tarp protestuotojų ir policijos Bachreine ( Bahrain )- tikimasi, kad bus įvestos karinės pajėgos protestams numalšinti iš Saudo Arabijos.

Guardian.co.uk praneša, kad Bachreino princas Sheikh Salman Al-Khalifa oficialiai paprašys Saudo Arabijos karinės (saugumo pajėgų) paramos susitvarkymui su protestuotojais.  Pastarosiomis dienomis protestuotojai pajėgiai atrėmė policijos pastangas išvyti juos iš sostinės ir  susidūrė su vyriausybės pajėgomis centrinio universiteto  teritorijoje.

Šis konfliktas, pagal “Guardian“, gali peraugti į aršesnius susidūrimus tarp dviejų etninių grupių-  Suni musulmonų valdančiųjų mažumos (Sunni muslims) ir Šia musulmonų daugumos (Shia msulims). Aišku tai būtu ne pirmas kartas kada konfliktuoja dvi etninės dominuojančios musulmonų grupės. Tačiau po šiuo metu vykstančių neramumų, vidurio Rytuose ir šiaurės Afrikoje, konfliktai gali greitai peraugti į  smurtinius konfrontavimus,  valdžios destabilizaciją ir paniką. Nors protestuotojai reikalauja Suni dinastijos pabaigos, Bachreino pricas per televiziją patikslino, kad bus siekiama aktyvesnio dialogo tarp dviejų pusių ir nacionalinio referendumo dėl parlamento galių išplėtimo.

Tai tik dar viena protestų banga jau ir taip sunkiame regione. Matant kitų šalių protestuotojų galią nuversti šalies vyriausybę yra siekiama taip pat kažką pakeisti ir savo šalyje. Kaip visada, pasitelkiant žmonių mases ir sukurtą sąmyšį, reikalaujama daugiau demokratinės  laisvės ir  naujos vyriausybės paleidimo. Nors šis metodas yra efektyvus, jis dažniausiai tai priveda prie dar sunkesnės padėties šalyje. Pavyzdžiui Egipte jau pastebimas sunkumų laikotarpis, nes neramumai šalyje laikinai atbaidė turistus ir investuotojus. Libijoje kilo pilietinio karo lygio konfliktas tarp protestuotojų ir Gaddafi pajėgų. Reikia tikėtis, kad neramumams Bachreine nebus pasitelkta  arši karinė strategija- panaudojant karines pajėgas. Nes šiuo  būdu protestai bus numalšinti kumščiu, o ne žodžiu.

Reklama
 1. Libijoje kovoja samdinių grupuotės apginkluotos visiškai nauja, kvepiančia dažais, NATO standartų ginkluote bei kiniškais kulkosvaidžiais(su štatyvu, kad naudoti nuo pikapų bagažinių) ir t.t.

  Rusiškai(daugiau nuotraukų):
  http://bohn.ru/news/livija_nebolshoe_fotorassledovanie/2011-03-09-214
  LT vertimas:
  http://netiesa.lt/blogai/anonimas/fotoreporta%C5%BEas-i%C5%A1-libijos-%C4%AFrodymai-kaip-pindosai-kadaf%C4%AF-ver%C4%8Dia

   • docentas
   • kovo 14, 2011

   Tai kaip ir Egipte buvo, kad prieš sukilimą opozicija/sukilėlių vadovai gavo sumas pinigų iš užsienio.

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama
%d bloggers like this: