Antras Černobylis?

Po sprogimo Fukushima Daiich atominėje elektrinėje   radioaktyvaus nutekėjimo grėsmė atrodo vis įtikinamesnė. Sprogimo metu buvę matomi balti dūmai yra labai panašūs į tuos, kurie kilo iš Černobylio atominės elektrinės jos katastrofos metu.

Tsumanio perspėjimo centrui pakėlus įvykusio žemės drebėjimo kartelę iki 9.1  yra tik aštrinama  branduolinės katastrofos galimybė. Šiuo metu yra pranešama, kad radioaktyvumo lygis buvo  1000 kart aukštesnis už normą.  Todėl šiuo metu Japonijos vyriausybė evakavo 210 000 vietovės gyventojų 20 kilometrų spinduliu.

Japonijos vyriausybės spaudos atstovas Yukio Edano pranešė, kad radiacijos lygis po sprogimo  nekilo, nors ankstesni  pranešimai tvirtino atvirkščiai.  Tai gali būti tik šalies vyriausybės bandymas  nuslopinti  nelaimės pavojaus lygį, kad nebūtu sukelta panika visuomenėje. Kitu atveju būtu matoma šalies piliečių smarki reakcija į galimą pavojų, bei ruošimasis bet kokiam scenarijui.

Vietinės spaudos ir vyriausybės reakcija į galimą pavojų yra tik akivaizdus ketinimas dezinformuoti žmones apie katastrofos lygį. Nors pranešama, kad sprogimas buvo menkas palyginus su Černobylio  ir išmestos radiacijos kiekis yra nežymus, sprogimo video medžiaga sako visai ką kitką.  Dėl šios priežasties išmestos radioaktyvios dalelytės  yra pavojingos, kadangi jos gali būti išbarstytos plačioje teritorijoje ir sukelti su apsinuodijimu nuo radiacijos susijusius sveikatos sutrikimus. Gal žmones bandoma tik apsaugoti?

Šiuo metu žmonėms yra rekomenduojama negerti vandens iš krano ir vengti eiti į lauką. Taip pat yra siūloma išplėsti priverstinės evakuacijos zoną virš 20 km.

Atominės elektrinės situacija yra stebima ir nedaugelis tvirtina, kad pavojus jau pasitraukė. Atominės energetikos ekspertas Mark Hibbs tvirtina Fukushima Daiich atominė elektrinė turi 24 valandas, iki galimos branduolinės ir ekologinės katastrofos, susidoroti su aušinimo sistemų gedimu. Jeigu problema nebus išspręsta, galima tikėtis katastrofos nenusileidžiančios  Černobylio katastrofai.

  1. 25 kovo, 2011

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: