Microsoft kompanija siūlo licenzijuoti internetą

Microsoft kompanijos vykdomojo vadovo pasiūlymas  licencijuoti internetą, suteiktu valstybių valdžioms galią reguliuoti ir cenzūruoti internetą. Valdžia turėtu galią  užblokuoti individualius kompiuterius nuo prieigos prie interneto ir atjungti tam tikras svetaines, kurios gali turėti nepageidaujamą turinį arba tariamai platinančios kompiuterinius virusus.

2010 metų kompiuterių saugumo konferencijoje, vykusioje Berlyne, kalbėjęs Microsoft vice prezidentas,Scott Charney,  kibernetinės erdvės apsauga, turėtu galimybę atjungti užkrėstus kompiuterius nuo interneto, pagal valdžios nutarimą.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame yra vertinama informacija, interneto kontrolė reiškia tai, kad laisvai prieinamai informacijai iškyla pavojus. Internetas yra nekontroliuojamas, todėl informacija jame yra nepriklausoma, o laisvai plintanti ir prieinama informacija yra geriausias žinių siekiančio žmogaus draugas ir žmogų siekiančių kontroliuoti žmonių priešas.

Šiais  laikais žmonės, kurie valdo tradicinę žiniasklaidą, valdo populiacijos nuomonę.  Edward Bernays- propagandos tėvas. Jis suprato, kad kontroliuojant žmonių nuomonę ir požiūrį galima per tradicinę žiniasklaidą. O šiuolaikinė žiniasklaida tai pagrinde yra televizija ir populiariausi laikraščiai .Todėl jeigu yra norima, kad populiacija pritartu tam tikrai politikai, reikia tik, kad tai politikai pritartu tradicinė žiniasklaida. Per amžius galima pastebėti kaip karui vykstant, kiekvienos šalies žiniasklaida teigia:  “Koks tas karas geras“, “Šis karas yra prieš mūsų visų priešą“, Šis priešas nori jūsų mirties“ ir panašiai. Puikus pavyzdinis būtu JAV žiniasklaida  ir jos pranešimai aiškinant jos piliečiams kokia bloga Al-Queida, Iranas kuria atominį ginklą ir t.t. Nors tikra tiesa yra visiškai kita.  Valdant žiniasklaidą galima žmonėms įpiršti ką tik norima. O kada pagrindiniai žiniasklaidos šaltiniai priklauso tai pačiai interesų grupei, galima atsisveikinti su nepriklausoma spauda.

Internetas, per visą savo egzistavimo laiką išliko nepriklausomas, o informacija jame yra vertinama pačio skaitytojo. Kada galima prieiti prie daugelio nepriklausomų, objektyvių ir nenupirktų informacijos šaltinių, galima pačiam nuspręsti tikėti ja ar ne ir palyginti su begaliniais  kitais  šaltiniais. Tačiau kada valdžiai ir privačioms korporacijoms yra suteikiama galia redaguoti ir nuspręsti kokia informacija yra prieinama ir galima internete, kokia yra “ nesvarbi“ ir  nutraukti svetainių  veiklą, kurios teikiama informacija  anot valdžios yra netinkama publikai, reikia susimastyti. Jeigu norint teikti informaciją internete reikalinga licenzija, tuomet  internetas netenka savo nepriklausomybės. Daugelis firmų, kaip Microsoft, siūlo naują interneto versiją. Tai būtu naujas internetas, kuriame norint, kad svetainė būtu laisvai prieinama, tektu mokėti pinigus. Už šiuos pinigus jūsų svetainė būtu prieinama per “ pagrindinį interneto taką“, kuriame būtu visos svetainės, kurios mokėtu pinigus už tai kad jos būtu iškeltos virš kitų. O už licenzijas nemokančių žmonių svetainės būtu nugrūstos į interneto užkulisius. Tai kur tada lygybė internete?  O jeigu valdžiai yra suteikiama nutraukti svetainių veiklą, tai jau cenzūra. Taigi  informaciją visuomet buvo ir bus siekiama kontroliuoti. Nes jeigu tu valdai publikai prieinamą informaciją, tu valdai ir publiką. Tai būtu interneto monopolis, kurio mes ir turime saugotis. Kitaip interneto laukia toks likimas, kurio jis sulaukė Kinijos Liaudies Respublikoje.

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: